Brezilya Poposu ile Latin Rüzgarına Hazır Mısınız?

Kalça şekillendirme amaçlı cerrahi bir işlem olan Brezilya popo estetiği ile daha dik, kalkık ve ideal şekilli kalçalara kavuşmak mümkün olabiliyor.

Dünyada bilinen adıyla ”Brezilya Poposu” genel itibarı ile vücudunda yağlanması olan kişilerde belli bölgelerden yağ alınarak, alınan yağların belli işlemlerden geçirilerek popoya enjekte edilmesi işlemidir.

Bu yağlar genel olarak bel, karın ve sırttan elde edilmektedir. Böylece hem liposuction ile gövde inceltilerek bel ve sırt oyuntusu oluşturulur, hem de popoda büyüme ve tam bir şekillenme sağlanır.

Uygulanma şekli ve operasyon süreci

Brezilya kalçası olarak da bilinen Brezilya poposu operasyonu, popoya yağ enjeksiyonu, protez veya dolgu enjeksiyonu şeklinde uygulanabilmektedir.

Vücudunda fazla yağlanması olmayan hastalarda yağ enjeksiyonu ile yeterli büyüme ve şekillendirme sağlanamayacağı için popo protezi veya popo dolgusu önerilir. Ancak bu işlemler arasında en sık yapılan ve en çok tercih edilen popoya yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme işlemidir.

Ameliyat sonrası erken dönemde verilen yağların ortalama %30-40 kadarı erise de, kalan miktar ömür boyu kalıcı olmaktadır. 8-12 hafta gibi bir sürede ödemlerin de tamamen gerilemesi ile popo nihai şeklini alır. Ameliyat sonrası 1 gece istirahat yeterlidir. Kombine ameliyat şeklinde uygulanmışsa liposuction yapılan bölge sayısına göre 2 gece istirahat de gerekebilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci

Ameliyattan sonra en az 6 hafta süre ile önerilen bazı özel vücut korselerinin takılması zorunludur. Bu yüzden bu ameliyatların yazın değil bahar veya kış aylarında yapılması daha konforlu geçebilmektedir. Ameliyattan 1 hafta sonra uçuş yapılmasında, 3 hafta sonrasında hafif koşulara başlanılmasında ve 6 hafta sonrasında ise her türlü sporun yapılmasında bir sakınca yoktur.

İlginizi Çekebilir  Ağırlıklarınızla Vedalaşma Vaktiniz Gelmedi mi?

Ayrıca ameliyattan sonra oturmada veya kalçanın üzerine yatılmasında herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında ise sigara içilmesi gelmektedir. Yağların erimesini ciddi şekilde hızlandıran bir faktör olan bu bağımlılık, kalıcı ve etkili bir sonuç için vaz geçilmesi gereken bir durumdur.