Yüzümüzün Güzellik Merkezi: Burun

Çağımız, sosyal medyanın etkisiyle giderek görsellik üzerine dayalı bir hale dönüşmekte ve sadece sosyal bir kimlik olarak değil, iş dünyasında da bu durum çok etkili bir hale gelmektedir. Görsel kimliğin giderek önemini giderek artırdığı bu dönemin en önemli olgusu ise özgüven. Bu noktada burun, yüzümüzün en can alıcı ve en merkezi noktası sebebiyle kritik bir rol oynuyor.

Tüm bu faktörler ışığında burnumuzun görünümünden memnun olmamamız geçmişe kıyasla çok daha büyük bir sorun olabiliyor. Bu sebepten burun estetiği yapma-yaptırma oranı ciddi bir artış göstermiş ve teknik – tecrübe noktasında kendini ileriye götüren bir cerrahi haline gelmiştir.

Burun estetiğine nasıl karar verilmeli?

Tüm estetik operasyonlar içerisinde en çok ustalık ve tecrübe gerektiren alan olan rinoplasti, “tailor made” diye anlatabilecek olan, kendi özelinde bir yaklaşım istiyor. Binlerce burun ameliyatı yapmış olan bir doktor için dahi burun ameliyatı her zaman üzerinde özenle durulması gereken, farklı açılardan yaklaşılma ihtimalinin göz önünde bulundurulması gereken bir cerrahi alan olarak öne çıkıyor.

Kendinizi sürekli aynada veya fotoğraflarda burnunuza bakarken ve hatta oynamalar yaparken buluyorsanız, sizi rahatsız eden ve her gün aklınıza gelen bir durum varsa, uzman bir doktorla görüşüp fikir almanın zamanı gelmiş olabilir.

Daha ağrısız ve kolay geçen bir süreç

Yanlış algıya en çok sahip olan estetik operasyonlardan rinoplasti, gelişen teknolojiyle artık çok daha rahat ve beklentileri karşılayan şekilde gerçekleşebiliyor. Burun ameliyatlarının artık vazgeçilmezi haline gelen tasarım simülasyonları sayesinde doğru iletişimle istenilen estetik görünüme daha rahat kavuşulabiliyor.

Genel algının aksine ağrı hissinin en az olduğu ameliyatlardan olan rinoplasti, özellikle ultrasonik teknik sayesinde dokuya verilen zarar çok aza indirgenmesinden ötürü neredeyse hiç morluğa sebebiyet vermemektedir.

İlginizi Çekebilir  Vücudunuzu Korselerin İçerisine Sıkıştırmayın

Çok açık tenli, ince derili kişilerde ya da bitkisel ilaç kullanımı olan kişilerde açık pembe tonlarında göz altı ve yanaklara inen renk değişiklikleri izlenebilse de bunlar da 1 hafta dolduğunda tamamen gerilemektedir. 1. ay dolduğunda ameliyata bağlı kaba ödemler büyük oranda gerilerken tam şekillenme ise 6 ay – 1 sene içerisinde gerçekleşmektedir.